środa, 12 października 2011

Jak działa biokominek?

Jak działa biokominek?
Kominki nie wymagają szczególnej pielegnacji - nie są uciążliwe w pielegnacji. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć go mokrą szmatką. Spala się w nich bioetanol, tak zwane bezwonne paliwo, które nie wydziela sadzy ani dymu. Niektóre modele posiadają kółka więc nie ma problemu aby 'przejechać' nimi w inne miejsce. Posiadając biokominek należy pamiętać o tym aby raz na jakiś czas wietrzyć mieszkanie gdyż do reakcji spalania bioetanolu potrzebny jest tlen.

Zaletą biokominków jest przedewszystkim to że możemy je umieścić praktycznie wszedzie. Biokominek umieszczony na stoliku to dobry pomysł dla tych, którym nie odpowiada typowa forma wolnostojącego paleniska. Jest on całkowicie bezpieczny, ponieważ jest zamknięty z każdej strony. Gdy kominek zawieszony jest na ścianie, trzeba zrezygnować z wieszania telewizora, ponieważ wyglądałoby to nieestetycznie. Kominek wiszący nie powinien mieć konkurencji w postaci znajdującego się telewizora. Ekopalenisko można umieścić również na tarasie lub w ogórku. Sprawdzi się tam palenisko większych rozmiarów. Do eleganckiego tarasu urządzonego w minimalistycznym stylu pasuje kominek o prostej formie. Należy również pamiętać, że kominka palącego się na balkonie, nie zostawiamy bez nadzoru, ponieważ podmuch wiatru może rozniecić ogień.

Biokominki gwarantują wspaniały klimat i pomagają zmniejszyć nasze rachunki za ogrzewanie. Jeżeli korzystamy z tradycyjnego kominka marnuje się w nim 60% ciepła które ucieka poprzez komin. Biokominek zaś całą energię powstałą podczas spalania paliwa oddaje otoczeniu. Biokominki w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników nie wysuszają powietrza, wręcz przeciwnie, nawilżaja je poprzez parę wodną.

1 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Świetny wpis, nie jednej osobie pomoże. Pozdrawiam

Prześlij komentarz